ŞOFBEN & TERMOSİFON 

Şofbenler ani su ısıtıcısı olarak da bilinir. Doğalgaz ve sıvılaştırılmış LPG ile çalışır. Şofbeni oluşturan ana elemanlar; kanatlı borulu su ısıtıcısı, (eşanjör) atmosferik brülörlü yanma odası, gaz kontrol ve güvenlik elemanları, gövde, su ve gaz borularıdır. Şofbenlerin montajı, banyo veya çok dar hacimli mekânlara yapılmamalıdır. Baca çekişi yeterli olmalıdır.

Termosifon, sıcak suyu üretme biçimine göre iki değişik şekilde olur. Bunlardan birincisi sıvı veya gaz yakıt ile sıcak su elde edilen bakır termosifonlar, ikincisi ise elektrik kullanarak sıcak su elde edilen elektrikli termosifonlardır. Günümüzde büyük şehirlerde daha çok elektrikli termosifon kullanılmaktadır.

Gündelik kullanım için rutin bir hale gelen sıcak su kullanımı, çoğu zaman kombi gibi cihazlar ile karşılansa da halen şofben ve termosifon kullanımı görülen ev ve işyerleri de bulunmaktadır. Özellikle berber ve kuaför salonlarında kullanılan termosifon cihazları, anlık sıcak su sağlamak için elektrik kaynağı kullanır. Yine şofben cihazları da elektrik, doğalgaz veya tüp gaz ile su ısıtma işlemi sağlar.

Su ısıtma işlemi sağlayan bu cihazlarda sürekli su döngüsü ve elektrik döngüsü bulunduğu için arızalar oluşabilir. Bu nedenle görülebilecek arızalarda ihtiyaç duyulan şofben ve termosifon yedek parça ürünleri arasında muhtelif malzemeler, çakmak, düğme, termostat ve rezistans gibi birçok parça bulunabilir.

Sayılan farklı yedek parça ürünleri farklı marka cihazlar ile uyumlu olmak ile birlikte bu ürünler genellikle tamir işlemleri için kullanılmaktadır. Uygun bir fiyat ile birlikte indirimler, kampanyalar, hızlı kargo imkanı, özel paketleme gibi birçok fırsat sunularak bu ürünlerin tümü sayfamız üzerinde temin edilebilir. İstediğiniz ürün için ana kategori altında alt kategoriler arasından rahatlıkla ürün tercihleri sağlayabilirsiniz.

Rezistans, Termostat ve Siviç, Çakmak ve Düğme, Diyaframlar, Tamir Takımları, Muhtelif Malzemeler kategorileriyle Online Yedek Parça, Şofben & Termosifon yedek parçalarını kullanım ağınıza sunuyor.

Online Yedek Parça ile uygun ve kaliteli ürünlere ulaşabilirsiniz.

Sıralama seçin
Toplam 69 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6
Whatsapp 09.00-19.00 x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.