REZİSTANSLAR

Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, termosifon, tost makinesi, semaver veya endüstriyel beyaz eşyalar gibi birçok farklı sistem rezistanslar sayesinde ısı enerjisi oluştururlar. Rezistans, üzerine elektrik enerjisi alarak ısı enerjisi oluşturan bir direnç teli anlamına gelirken, günümüzde ısı ihtiyacı duyan tüm makinelerde kullanmaktadır. Önemli bir parça olarak sistemlerde yer aldığı için arızalanması durumunda sistem işlevini yerine getiremez.

Isıya karşı yüksek bir dayanım özelliği bulunan ve içeriğinde alüminyum, nikel, demir, krom gibi maddelerin alaşımı yer alan rezistans, ev eşyaları kadar ağır sanayi cihazlarında da kullanılan bir parçadır. Bu nedenle rezistanslar konusunda akla gelebilecek tüm sistemlerde ısıtma arızaları görüldüğünde, öncelikle bu parçanın kontrol edilmesi ve arıza var ise değiştirilmesi gerekir.

Tamir işlemi neredeyse mümkün olmayan rezistanslar ancak değişim işlemi ile tekrar çalışır bir hale getirilebilir. Bu ürünlerde değişim işlemi gerçekleştirmek için hangi sistemde kullanıldığına, hangi direnç özelliğine sahip olduğuna, boyutlarına ve türüne göre seçim yapılmalıdır. Bu konuda alt kategoriler ile birlikte istediğiniz tüm rezistans parçalarını rahatlıkla sayfamız üzerinde temin etme imkanına sahipsiniz.

Direnç anlamına gelen Rezistans, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren direnç tellerine verilen genel isimdir.  Isıtıcı cihazlarda ısıyı meydana getiren tellere rezistans denir. Rezistanslar, oldukça yüksek bir öz direnç ve büyük bir ısıl dayanım gösterir. Genellikle içinde krom(Cr), alüminyum(AL) ve nikel(Ni) bulunan demir(Fe) alaşımlarından yapılır. Ama genel olarak halk arasında krom-nikel tel olarak bilinir. Rezistans, başta ısınma teknolojisi olmak üzere ağır sanayi, tekstil, elektrikli ev aletleri, termostatlar gibi alanlarda oldukça önemli bir yere sahiptir. Kullanılan malzemeye ve kullanım alanına göre çeşitlere ayrılan rezistanslar, gelişen teknoloji ile birlikte farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. 

Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, Fırın, Şofben & Termosifon, Tost Rezistansı, Semaver Rezistans, Fritöz Rezistansı, Benvari, Endüstriyel Bulaşık Makinesi kategorileri ile Online Yedek Parça bir çok alanda Rezistans modellerini hizmete sunmuştur.

Online Yedek Parça ile uygun ve kaliteli ürünlere ulaşabilirsiniz.

Sıralama seçin
Toplam 146 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 13
Whatsapp 09.00-19.00 x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.