BULAŞIK MAKİNESİ

Modern zamanların pratik ve ekonomik ev aletlerinden biri olan bulaşık makinesi bugün neredeyse her evde yer alan mutfak sistemlerinden birini oluşturuyor. Bu cihaz içerisine yerleştirilen mutfak bulaşıklarını deterjan haznesinde bulunan temizleyicileri sıcak su ile birleştirerek bulaşıkların yıkanmasını sağlar. Bu işlem hem fiziksel yorgunluğu azaltır hem de su ve deterjan tasarrufu sağlar.

Ekonomik ve hijyenik çalışma sistemi ile avantaj sağlayan bu makinenin çalışması için tümleşik bir sistem kurulmuştur. İlk defa 18. asır sonunda keşfedilen bu makine bugün onlarca farklı marka arasından seçilebilir. Farklı markalarda cihazlarda arızalanan kısımlar için de bulaşık makinesi yedek parça ürünleri arızalar giderilebilir.

Sayfamızın bu kategorisi sayesinde makineleriniz için A’dan Z’ye tüm yedek parça ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Temel ürünler arasında bulunan elektronik devreler, tahliye parçaları, kapak, pervane, pompa, ray ve rezistans gibi tüm parçalar rahatlıkla temin edilebilir. Her parça için ayrı bir montaj ve kullanım şekli bulunduğu için bu konuda da sitemizde destek bulabilirsiniz. Ayrıca tüm alışverişlerinizi alt kategoriler üzerinden pratik ve ekonomik şekilde yapabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi, Alm. Geschirrspülmaschine, Fr. Machine a Faire la vaisselle, İng. Dish-washer. Mutfakta veya yemekte kullanılmış kap kacağı yıkamak için yapılmış bir makina. Lokanta ve yemekhaneler için yapılan ilk bulaşık makinaları, kirli bulaşıkları hareketli bir kayış veya döner bir sepet üzerinde sıcak su fıskiyelerinin altından geçirme usulüne göre çalışıyordu. Modern bulaşık makinalarında bu işlem tam tersi uygulanır. Yani kirli kaplar hareketsiz bir sepete dizilip, alttan ve üstten döner fıskiyelerle su fışkırtılır. Makinanın dış yüzü ile içi arasındaki boşluk ses ve ısıya karşı izolasyonu sağlayan bir madde ile doldurulur Ön yüzdeki kapak, yukarıdan aşağıya doğru açılarak raylar üzerinde duran sepetlerin dışarıya çekilmesini sağlar. Makina çalışırken kapı açıldığında bütün devreleri kesen bir mikroşalter vardır. Bulaşık makinaları için gerekli su, musluktan bir hortumla alınır. Kirli su, bir hortum ve pompayla dışarı atılır. Kullanılan suyun miktarı, makinanın büyüklüğüne ve seçilen yıkama programına göre 13 litre ile 110 litre arasında değişir. Evlerde kullanılan makinalar 60-70 dereceye kadar ısıttıkları su ile yıkama yaparlar. Isıtıcının gücü 1800 ile 2750 watt arasında değişir. Ayrıca ısıtıcının çalışmasını denetleyen bir termostat vardır. Bulaşık makinasında fıskıye kollarına su basan ve kirli suyu boşaltan iki pompa bulunur. Bazı makinalarda pompalar ayrı motorlar tarafından çalıştırılır. Makinaların üzerinde yıkanacak bulaşığın türüne göre düğmeler ve anahtar vardır. Yıkama ve durulama suyu döner kollarla hem alttan hem üstten fışkırtılır. Deterjan ve parlatıcı madde, konuldukları bölmelerden otomatik olarak alınır. Makinanın bir bölümüne suyun sertliğini gidermek için tuz konur. Kapısında bulunan bir zamanlama düğmesi, seçilen programı otomatik olarak yönetir. Program anahtarı dışarıya çekildiğinde makina çalışır, ileri itince durur. Otomatik bulaşık makinaları ilk defa 1940’ta ABD’de üretilmiştir. Bulaşık makinaları kullanılırken, tıka basa doldurulmamalıdır. Zira çok doldurulmuş makinada temizlik tam olmaz. İki veya üç yıkamadan sonra makinanın filtresi temizlenmelidir. Uzun süre kullanılmayacak olan makina, iyice kurulandıktan sonra kapağı biraz aralık bırakılmalıdır. Motora zarar vermemek için çalışırken kapağı açılmamalıdır. 

Online-yedekparça.com ise sizlere güvenilir hizmet ve uygun fiyat imkanıyla bulaşık makinesine ait tüm yedek parçaları hizmetinize sunmaktadır.
Fıskiye Pervane Grubu, Kapı Kilit Grubu, Pompa Motoru, Elektronik Kart, Su Giriş Ventili, Rezistans Grubu, Sensör&Tirbün&NTC, Deterjan Kutusu, Sepet Grubu, Sepet Tekerleği, Tuz Kutusu, Ray Klipsleri, Tuş Takımları, Kondansatör, Yıkama Motoru, Hortum- Conta, Diğer Ürünler  kategorileri ile bulaşık makinesine ait tüm yedek parçalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bulaşık makinesi tüm hanımlar için bir kolaylık ve yardımcı iken, bulaşık makinesi yedek parçaları ise tüm ustalara yardımcı olmakta ve kolaylık sağlamaktadır. 

Online Yedek Parça ile uygun ve kaliteli ürünlere ulaşabilirsiniz.

Sıralama seçin
Toplam 562 ürün görüntüleniyor.
Whatsapp 09.00-19.00 x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.