KONDANSATÖR

Bir elektronik devre elemanı olarak neredeyse tüm elektronik kartlar ve elektrik ile çalışan sistemler üzerinde kondansatör yer almaktadır. Bu devre elemanları; çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, endüstriyel cihazlar, küçük ev aletleri veya derin dondurucu gibi birçok farklı cihaz üzerinde yer alırlar. Her ne kadar küçük bir boyuta sahip olsa da çok önemli bir işlevi bulunan bu parça, belirli kapasite kodları, renk kodları ve çeşitlere göre farklı alanlarda kullanılır.

Özellikle elektrik akımını üzerinde toplayarak güvenli bir şekilde kullanılmasını ve yüksek akımın sistemlere zarar vermesini engelleyecek bir yapıya sahip olan kondansatör mutlak olarak gerekli bir parçadır. Bu elektronik devre elemanı sayfamız üzerinde yedek parça temini gerçekleştirilmesi için klima, daimi, start, kare ve parazit olarak farklı türlere ayrılmış şekilde sunulmaktadır.

Farklı türleri ve değerleri ile birlikte sayfamız üzerinde temin edebileceğiniz kondansatör ürünleri profesyonel servis uzmanları tarafından tercih edilerek farklı sistemlerde kullanılmalıdır. Önemli bir değer gösterdiği için değiştirilmesi ve montaj işlemleri de yine profesyoneller ile birlikte yapılmalıdır.

Kondansatörler elektrik yüklerini kısa süreliğine depo etmeye yarayan devre elemanlarıdır. Depolanan bu yük ihtiyaç olduğunda tekrar kullanılabilir. Kondansatör yapı olarak, iki iletken levha arasına yerleştirilen bir yalıtkan maddeden oluşmaktadır. Kondansatör ayrıca kapasitör olarak ta bilenmektedir. Devrede elektrik akımını depolamak için kullanırlar. Basit olarak kondansatör çalışma mantığı ise şöyledir.  Yalıtkan malzemelerin elektrik akımını depolamak gibi bir özelliği vardır ve pil geriliminden gelen elektronları depolamak mümkündür. Bu sebeple bazı elektronik işlemlerde kondansatörler kullanılması zorunlu elemanlardır. 

Online Yedek Parça; Klima Kondansatör, Daimi Kondansatör, Start Kondansatör, Kare Kondansatör, Parazit Kondansatör kategorileri ile elektronik işlemlerinizde kullanabileceğiniz ekipmanları hizmetinize sunmaktadır.

Online Yedek Parça ile uygun ve kaliteli ürünlere ulaşabilirsiniz.

Sıralama seçin
36,61 TL + KDV
31,38 TL + KDV
28,77 TL + KDV
Toplam 60 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5
Whatsapp 09.00-19.00 x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.